Melnā kaste un nesalaužamais Linux

Vakardien Oracle OpenWorld uzstājās atlikušie divi CEO:

 • Pirmais bija Sun CEO Jonathan Schwartz, kas varbūt nebija tik atraktīvs kā agrāk dzirdētais Scott McNealy, bet kopumā atstāja labu iespaidu. Kas liekas pozitīvi, ka Sun mēģina sameklēt savu nišu un kā viņš teica “We don’t focus on customers who believe that IT is a cost center. We focus on customers who believe IT is a competitive weapon”. Šajā sakarā bija interesanti redzēt viņa prezentēto Project BlackBox – augstas ietilpības un augstas jaudas datu centrs, kas ievietots standarta kravas konteinerā. To var nopirkt, aizvest uz jebkuru pasaules vietu, pieslēgt elektrībai, internetam, ūdensvadam un kanalizācijai (priekš dzesēšanas) un piecās minūtēs piestartēt un sākt izmantot.
 • Galvenais notikums, protams, bija Oracle CEO Larry Ellison uzstāšanās. Sākumā likās, ka nebūs nekā interesanta, jo sāka runāt par Oracle Grid Computing stratēģiju, par ko Oracle jau runā daudzus gadus. Bet tad, kad Larry sāka runāt par to, ka Linuxam pietrūkst “enterprise level support”, lai tas tiktu vairāk izmantots lielajos datu centros, tad tas sāka izklausīties, ka tūlīt būs kaut kāds paziņojums.
  Un šis paziņojums bija Oracle Unbreakable Linux 2.0 – Oracle piedāvā saviem un arī citiem klientiem RedHat Linux supportu, nodrošinot labāku servisa līmeni par vairāk kā divreiz mazāku cenu. Kā viņi to darīs – regulāri no RedHata savāks jaunākās RedHat distribūcijas, izņems ārā references uz RedHat un pārkompilēs (un to visu viņi var darīt, jo tas taču ir opensource). Un pēc tam, ja klientiem būs bugi, kurus RedHat vēl nebūs atrisinājis, tad Oracle taisīs bugfixus un piegādās klientiem, gan arī publiskos visiem pārējiem. Esošajiem RedHat klientiem pāreja uz Oracle ir ļoti vienkārša – vienkārši jāpārslēdz bugfixu saņemšanas URLis uz linux.oracle.com.
  Izskatās, ka šo Oracle paziņojumu neviens nebija gaidījis – bija baumas par to, ka Oracle varētu nopirkt Ubuntu, vai arī pašu RedHat vai Novell SuSE biznesu, bet izrādījās, ka Oracle izdomāja šādu neordināru risinājumu. Oracle nolūkus var saprast – lielākā viņu Linux bāzēto klientu daļa izmantoja RedHatu un Oracle, protams, nepatika, ka viņi ir atkarīgi no RedHata spējas nodrošināt augsta līmeņa supportu. Bet no otras puses tas nav īsti ētisks solis attiecībā pret RedHatu – to varētu nosaukt par opensource biznesa modeļa “uzhackošanu”. Bet kurš tad ir teicis, ka bizness ir ētisks? 🙂
  Pats RedHat arī izklausās nedaudz apjucis – viņi no tā centās iegūt kaut kādus bonuss punktus paziņojot, ka ir gandarīti, ka Oracle uzskata RedHat Linux par Unbreakable. Bet citiem RedHata biznesa perspektīva neizskatās tik rožaina, jo pēc šī Oracle paziņojuma RedHat akciju cena nokritās par 16% …

3 Responses to Melnā kaste un nesalaužamais Linux

 1. jk saka:

  Atceros jau tad, kad RedHat nopirka JBoss (aprīli), intensīvi baumoja, ka Oracle tādā vai citādā veidā piečakarēs RedHat. Lerijs šķiet to uztvēris personiski un atradis veidu kā pazemot RedHat. Šobrīd RHAT nokritis jau par gandrīz 30%.

 2. Viss ir ar laiku salaužams 🙂

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: