QR code – bārkodi mobilajiem telefoniem

Man jau sen ir izraisījusi nepatiku garu URLu un citas tekstiskas informācijas bakstīšana mobilajā telefonā. Tāpēc interesi izraisīja QR code divdimensionālais bārkods, kas jau labu laiku diezgan plaši tiek izmantots Japānā. Ideja ļoti vienkārša – drukātos reklāmas materiālos vai web saitos tiek iekļauts QR bārkods, kas līdzīgs šim (šajā ir iekodēts šīs weblapas URLis),

savukārt interesents ar sava mobilā telefona kameras palīdzību noskanē šo bārkodu un atbilstošā aplikācija atpazīst šajā bārkodā ietverto tekstu un atbilstoši piedāvā vai nu pāriet uz šo URLi, vai arī nosūtīt SMS ziņu uz norādīto numuru vai arī ko citu. Stipri ērtāk nekā spaidīt n-tās pogas, vai ne?

Nokia blogos lasīju, ka Nokia strādā pie sava QR code readera izstrādes, bet kamēr tas vēl nav, atradu vienu QR code readeri, kas strādā arī uz Nokia N80 (un tad droši vien arī uz pārējiem S60 3rd edition telefoniem). Savukārt QR code ģenerēšanai var izmantot brīvi pieejamu ģeneratoru, kuru ērti izmantot, lai iekļautu web lapās dinamisku bārkodu ģenerēšanai. Tā kā visi vajadzīgie rīki ir pieejami, tad dīvaini, ka Eiropā tas vēl nav kļuvis tik populārs. Bet tā kā tagad to atbalsta arī Microsoft, tad iespējams, ka tuvākajā laikā tas varētu kļūt populārs arī pie mums.

2 Responses to QR code – bārkodi mobilajiem telefoniem

  1. Ome saka:

    Nu jau šie kodi kalpo arī kā ieejas biļetes zaļumballēs.

  2. Viri saka:

    Izmanto arī skolās uzdevumos…

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: