Misēklis ar personas kodu

Pagājušonedēļ gājām reģistrēt savu mazuli, lai saņemtu viņa pirmo dokumentu – dzimšanas apliecību, kas ir kā priekšnosacījums visu pārējo piedzimšanas labumu saņemšanai no VSAA un pašvaldības. Jūrmalas dzimtsarakstu nodaļā bijām vienīgie apmeklētāji, kā rezultātā viss notika ļoti ātri. Darbiniece visus mūsu datus savadīja datorā un beigās izdrukāja mazuļa dzimšanas apliecību ar personas kodu.

Bet smieklīgākais ir tas, ka šodien, kad pagājusi nedēļa kopš reģistrācijas brīža, mūs sazvanīja dzimtsarakstu nodaļa un pateica, ka diemžēl ir gadījies misēklis un diviem mazuļiem ir piešķirts viens un tas pats personas kods 😎 Tā rezultātā mums būs jāiet pakaļ pēc jaunas dzimšanas apliecības un jauna personas koda.

Tā rezultātā es sāku domāt, ko tad viņa tur īsti darīja uz datora – iespējams, ka viņai tur bija tikai kāds Word dokuments ar dzimšanas apliecības templeitu, kur manuāli tiek sarakstīta visa informācija. Jo, ja tur būtu kāda datubāzes aplikācija, tad jau viņiem kaut kā vajadzētu nokontrolēt, ka netiek izsniegts tas pats personas kods diviem dažādiem mazuļiem (iekš <a href=”http://laacz.lv/blog/2006/11/25/pk-parbaudes-algoritms/”>šīs diskusijas</a> var iepazīties ar to, kā tiek veidoti personas kodi un ka katra dzimtsarakstu nodaļa var izkontrolēt, lai tie tiek piešķirti unikāli). Izskatās, ka patlaban viņi to kontrolē kaut kur piezīmju blociņā, ja jau viņiem gadās šādi gļuki.

Tagad būtu interesanti paskatīties, cik ilgā laikā VSAA nomainīs savās sistēmās šo nepareizo personas kodu pret pareizo (ja līdz viņiem vispār šī informācija aizies) 🙂

3 Responses to Misēklis ar personas kodu

  1. cx saka:

    a ja jau 2iem pieskirts vienads kods, tad kadel Tev jabut tam mulkim, kurs ies mainit? Lai iet otra familija 🙂

  2. Kā tas vispār varēja gadīties? 😀

  3. kazino saka:

    Nekas, tagad taču būs jauna sistēma Latvijā!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: