solijumi.lv

Pirms nedēļas laacz izteicās, ka savas dzīves laikā vēlētos sagaidīt internetā pieejamu solījumu atsekošanas sistēmu. Tā kā pēdējā laikā mans hobijs ir Ruby on Rails apgūšana, tad šī projekta ideja izklausījās ļoti interesants, lai uz tās izmēģinātu, cik ātri var šādas lietas realizēt ar “rubīnu uz sliedēm”.

Pēc pāris vakaru un vienas nedēļas nogales saspringuma esmu piestartējis solijumi.lv. Ja citiem ideja liksies interesanta un saturs bagātināsies, tad noteikti funkcionalitāte progresēs :). Ja ir ierosinājumi par papildinājumiem un uzlabojumiem, tad patlaban var komentēt pie šīs lapas.

Patlaban šī sistēma ir hostēta aizjūrās (jo tur priekš šādiem hobijiem to var izdarīt stipri lētāk nekā pie mums), ja kādam ir labs priekšlikums, kur to varētu novietot uz kāda no .lv serveriem, tad arī labprāt uzklausīšu šos priekšlikumus.

33 Responses to solijumi.lv

 1. Maksim saka:

  Parak krasains dizains un nav saprotama logika – tas bija no 3 minutem iespaids

 2. n4 saka:

  brr, tas solijumu lapas dizains vairak piestavetu kadai Bārbiju fankluba lapai.

 3. Papuass saka:

  Pozitīvi, tikai par daudz sarkanās krāsas.

 4. artursmednis saka:

  Aiii, malacis, loti kruts un patikama sanaacis rezultaats, ideja laba un realizaacija lieliska. Plus man patiik ka idejas aatri tiek realizeetas. Apsveidu!

 5. artursmednis saka:

  kaut kas ar registraciju. nevaru.

 6. Izskatās, ka pie lielākas slodzes Dreamhost (uz kā šis saits patlaban uzlikts) vairs nevar pavilkt 😦 Liekas, ka būs ātrāk jāmeklē alternatīvi risinājumi.

 7. jam saka:

  Paskaties http://www.awardspace.com 10Gb uz gadu pa 54Usd ar visām citām vajadzīgajām lietām.

 8. PHz saka:

  Rubīns uz sliedēm izplatās arī mūsu platuma grādos, lieliski! Varbūt PHP monopols beidzot tiks pašķobīts.

 9. Lielākā problēma ir tā, ka visi lētie “shared hosts” (kā Dreamhost un arī Awardspace) tiek mežonīgi overselloti (uz viena servera pīķa stundās var griezties kaudze ar dažādām aplikācijām), kā rezultātā nav nekādas garantijas par tavai aplikācijai pieejamajiem resursiem.

  Tādēļ izskatās, ka būs jāpārceļas uz SliceHost, par kuru ir ļoti labas atsauksmes kā par VPS (virtual private server) provaideri – tur katram ir izdalīts savs fiksēts servera resursu apjoms ar kuru vienmēr var rēķināties. Pie viņiem vienīgi ir liela rinda izveidojusies un būs jāmaksā liels avanss, lai tiktu rindas priekšgalā 😦

 10. A. saka:

  tosteris.com neder? Tas ir vienīgais lv, par kuru es zinu, ka atbalsta RoR

 11. Atoms saka:

  man ir serveris, un es labpraat atbalstiitu sho projektu, ja izdomaasi pie manis, tad varam arii meegjinaat uzstuteet ruby on rails :> ja nu kas suuti mailu :>

 12. Edgars saka:

  reģistrācijai – lūdzu OpenID 🙂

 13. jk saka:

  Konstruktīvie ierosinājumi:
  – Funkcionālāks (vietu taupošāks) un mazāk “komunistisks” dizains 😉
  – Solījuma termiņa datums varbūt ir būtiskāks nekā solījuma registrēšanas datums (izņemot skatījumos Jaunākie) un attiecīgi arī visur jāatēlo
  – Prasītos skatījums “Neizpildītie solījumi” (šobrīd termiņu nokavējošie solījumi)

 14. moonlight saka:

  Raimond,

  Pāris blusas un manuprāt nepilnības atradu, kad publicē jaunu solījumu:

  1) Lietojamība: Kategorijas – atalīt ar komatu liekas tāds TMP risinājums tur derētu multi select box vai piem. pāris pull down ar iespēju izvēlēties no esošajām + viens brīvās ievades lauks, kur ierakstīt jaunu kategoriju;

  2) Lietojamība: Persona – neļauj ievadīt 3 vārdus, piem. Aldis Krišjānis Kariņš 🙂

  3) Blusa: Persona – (uzrakstiet vārda fragmentu un pagaidiet, lai parādītu izvēles sarakstu ar esošajām personām), tas nestrādā uz MSIE 7.0

  4) Blusa: Organizācija: – (uzrakstiet vārda fragmentu un pagaidiet, lai parādītu izvēles sarakstu ar esošajām personām), tas nestrādā uz MSIE 7.0

  5) Blusa vai lietojamības ķibele: Solītais termiņš – ja kaut ko ievada nepareizi iepriekšējos laukos, iepriekš uzrādītais datums (šajā laukā) vai nu pazūd vai neuzrādās datuma laukā.

 15. guntisdk saka:

  Pilnīg pabrīnījos, ka tik ātri kāds noreaģē! Izskatās, ka šī lieta “derdzās ” daudziem! 😀 Labs darbiņš!

 16. pligg.com saka:

  solijumi.lv « e-lietas

  Notikums, kas iepriecinās un iespējams – ļoti sarūgtinās jebkuru politiķi un politisko partiju – publiskoti visi politiķu dotie solījumi.

 17. […] Raimonds Simanovskis ir realizējis laacz izteikto domu par vietu kurā vienkopus varētu glabāt dažādu cilvēku solījumus – solijumi.lv. […]

 18. […] var iegūt: pods.lv – [Solijumi.lv – būtiskākie solījumi vienkopus] Raimonda Simanovska blogs – [solijumi.lv] Moonlight – [Labas idejas piepildās – […]

 19. jk saka:

  Vēl kas- nāksies ieviest atsevišķu lietotāju kategoriju, kas pārskata un izlabo sarakstīto lai piefiksētie solījumi atbilstu prasībām. T.sk. lai būtu pielikta kategorija (kāpēc nav obligāts?)

 20. artursmednis saka:

  Dreamhost, diemzeel, tieshaam meedz taa dariit 😦

 21. derētu pieviest kādu ‘vispārīgu pļāpu’ telpu, kur varētu paņudzēt par dažādiem ierosinājumiem.

  alternatīva – reģistrēt Raimonda solījumu, ka “funkcionalitāte progresēs”, kā oficiālu solījumu 🙂

 22. Tā kā redzu, ka interese par šo projektu ir, tad noteikti turpināšu uzlabojumus. Paldies visiem komentētājiem par konstruktīvajiem ierosinājumiem!

  Pirmās plānotās lietas:
  1. Ir jau piedāvāta draudzīga palīdzība izvietot šo projektu uz .lv servera – ceru ka tuvākajā laikā varēs to izdarīt un panākt ātrdarbības uzlabojumus.

  2. Redzu, ka lielai daļai “ruby” krāsas sarkanais dizains nepatīk, tā ka būs tas jāmaina 🙂 Pašam nav web dizainera dotības, tāpēc meklēšu kaut ko iekš http://www.opendesigns.org/ vai http://www.oswd.org/. Ja kādam ir priekšlikumi dizaina izvēlē (vai arī ir gatavi sniegt palīdzību dizaina izveidē), tad labprāt tos pieņemšu.

  Papildus komentāri / plānotās lietas:
  3. Centīšos ņemt vērā komentārus par lietojamības uzlabojumiem un papildus validācijām pie informācijas saglabāšanas.

  4. Patlaban solījumu informāciju var labot solījuma reģistrētājs līdz pirmā komentāra brīdim (jo pēc komentāru iesniegšanas nebūtu labi mainīt sākotnējo solījuma aprakstu, jo šādām izmaiņām būs grūti sekot līdzi). Plānoju, ka varētu ļaut reģistrētiem lietotājiem ievadīt papildus kategorijas jebkuram solījumam.

  5. Patlaban ir viens superlietotājs :), kas var veikt korekcijas jebkurā solījumā, kā arī dzēst solījumus vai komentārus, kas neatbilst noteikumiem. Ja kāds vēl vēlētos veltīt regulāri laiku un būt šī saita moderators, tad arī labprāt uzklausīšu priekšlikumus (vienīgi tas varētu būt aktuālāk vēlāk, kad būs jau sakrājies lielāks skaits solījumu).

 23. vajadzētu tomēr būt iespējamiem organizāciju solījumiem bez konkrētas personas. iemesli:
  – solījums var būt ietverts koleģiālas lēmējinstitūcijas, piemēram, valdes lēmumā; varētu jau turēt pie vārda valdes priekšsēdētāju, bet ja nu tas ir balsojis pret?
  – solījumu var pasludināt preses sekretārs, nepasakot, kas ir nolēmis, ka tā jāsola – kā tas ir gadījumā ar Ilutu Bērziņu, kur ir skaidrs, ka neba jau viņa pati to izdomāja.

 24. x-f saka:

  Malacis! 🙂

 25. hQuse saka:

  klau, tā engine ir paštaisīta vai kaut kas gatavs uz rubīna tam apakšā ir?

 26. BlackHalt saka:

  Nezinu, kādēļ jums daudziem nepatīk tas lilsarkanais?
  Tieši sarkanais ir visatbilstošākais. Zils, zaļs neder. Varbūt vēl dzeltens, kas simbolizē melus.

 27. dusk saka:

  krāsas ja var nomainīt, otrs negatīvo vai pozitīvo reitingu personai 🙂 var balsot par ticamību, otrs cipars reālā ticamība – kamēr rit 0%, ja nepilda -100% nedrīkst ticēt un tā summējās, ja izpilda +100%

 28. joprojām uzturu ierosinājumu par ‘pļāpu telpu’. tas ir nepieciešams kaut vai tāpēc, ka, lai ierobežotu komentārus (“tikai par lietu”), ir jādod kāda alternatīva, kur “nolaist tvaiku”.

  kamēr tādas vēl nav, turpināsim spamot šeit 🙂
  avota url derētu izdalīt atsevišķā (obligātā) laukā (ar display-as-link), lai būtu vieglāk pārbaudīt. nedomāju, ka kāds riskēs tīši sagrozīt citātus, taču tas, ka publika mēdz citēt visnotaļ selektīvi, jau ir redzams.

  par krāsām – es gan arī esmu ivanovs, nevis dizainers 🙂 – bet balsotu par kaut ko ļoti neitrālu no sērijas gaiši pelēks/tumši zaļš. pamatojums – ar laiku varētu savākties visai daudz dažādu sīku krāsainu elementu, kas apzīmē itema piederību dažādām kategorijām, arī tikko minētie ‘ticamības balsojumi’ (man arī tāda doma bija prātā) – uz intensīvi krāsaina fona tas viss izskatīsies ļoti raibi.

 29. Atoms saka:

  vajadzeetu pieljaut iespeeju pievienot dokumentus pie konkreetaa soliijuma, teiksim bildes docus lai var redzeet publikaaciju arii peec tam ja taa tiek sagroziita veelaak…

 30. drons saka:

  Lielisks projekts.
  Ja tas turpināsies un nākotnē tiks izstrādāta arī kāda reitingu sistēma (prasās, lai kaut kādā veidā “lielāki” solījumi ir svarīgāki par “mazākiem”, lai, piem., solījums, kas izpildīts ar nokavētu termiņu būtu daļēji izpildīts utt..), kā arī būs iespēja ērti pārksatīt, kurš no politiķiem cik daudz ko ir sastrādājis, tad beidzot pirms vēlēšanām cilvēki varēs balsot, balstoties ne tikai uz pirmsvēlēšanu kampaņām un tā brīža masu medijos saceltajiem tračiem.

  Jā, viens sīkums: solījumu un komentāru pievienošanas datumiem prasās rādīt klāt arī gadu.

 31. derētu arī ‘izteikšanas datums’ kā neobligāts lauks. (ja to atstāj tukšu, tiek pieņemts, ka tas ir identisks ar pievienošanas datumu)
  reizēm ir vēlme pavērties, kurš ko ir teicis pirmais un kā izteikumi mainās dažādās politiskā cikla fāzēs, taču tas brīdis, kad visi solījumi jau tajā pašā dienā nonāks sistēmā, tik drīz nepienāks.

 32. solijumi.lv patlaban ir pārcelšanas procesā uz vietējo serveri, tādēļ tuvākās diennakts laikā varētu būt nepieejams, kamēr norefreshojas DNS ieraksti.

 33. […] Kā jau rakstīju iepriekš, pēdējā laikā man ir ļoti iepatikusies Ruby programmēšanas valoda un Ruby on Rails web […]

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: