Pirmais mēnesis ar Mac

Esmu “noswitchojies”.

macbook_pro.jpgUz šo soli briedu jau pēdējo pusgadu. Agrāk jau rakstīju, ka pēdējā laikā biju ievērojis, ka Macus izmanto arvien vairāk guru programmēšanas un citās IT jomās. Un tā kā pēdējā laikā bieži nodarbojos arī ar Ruby on Rails, tad Ruby kopienas aizraušanās ar Mac arī pastiprināja vēlmi mainīt reliģiju.

Tā rezultātā pirms mēneša esmu kļuvis par MacBook Pro lietotāju.

Pirmā nedēļa pamatā pagāja, lai piedabūtu Macu strādāt Windowsu korporatīvajā pasaulē:

 • Sākotnēji bija problēmas ar to, ka standarta Mac OS X SMB klients negrib strādāt ar Windows 2003 servera šārēm – nācās pieinstalēt trešās puses rīku, lai piedabūtu to strādāt. Sākotnēji mēģināju citu risinājumu, bet tas man ik pa laikam uzkarināja visu operētājsistēmu.
 • Ik pa laikam nākas saskarties ar kādiem MS Office vai citiem failiem, kur ir izmantoti kādi eksotiski Windows fonti, kurus tad vajag pieinstalēt pie Mac OS X. Un ar atsevišķiem Windows fontiem dažkārt rodas problēmas, ka vai nu latviešu burti korekti neattēlojas, vai arī paša fonta attēlošanā ir kādi gļuki.
 • Dažas aplikācijas īsti labi nestrādā ar latviešu tekstiem Windows-1257 kodējumā – patlaban vēl ir problēmas ar atsevišķām Lotus Notes datubāzēm.

Bet, neskatoties uz šīm pāris problēmām, kopējā pirmā mēneša lietošanas pieredze ir ļoti pozitīva:

 • Tā kā, salīdzinot ar Windowsiem, Mac OS X daudz vairāk lietas ir integrētas pašā operētājsistēmā, tad ir daudz mazāk sainstalētu trešo pušu papildus draiveru vai utilītprogammu, kas visu laiku kaut ko dara fona režīmā. Pēdējā laikā ar Windowsiem man bieži gadījās problēma, ka kāds nezināms process ir paņēmis visu procesora laiku un nav skaidrs, ko viņš īsti dara.
 • Ir ērti, ka lielākajai daļai Mac aplikāciju ir daudz līdzīgāks lietotāja interfeiss un daudz vairāk “keyboard shortcuts”, kas strādā līdzīgi visās aplikācijās – tā rezultātā daudzas operācijas var paveikt ātrāk ar klaviatūras palīdzību.
 • Windowsos ļoti pietrūka Unix komandrindas un standarta Unix utilītprogrammas. Mac OS X tas viss ir un papildus Mac OS X termināla aplikācija korekti strādā ar Unicode (UTF-8) simboliem (agrāk tādas nebiju sastapis).
 • Ikdienā lietoju vairākas augstas produktivitātes aplikācijas, kas radītas tikai priekš Mac OS X – iGTD (darāmo darbu saraksta uzturēšanai) un TextMate (iespējams, labākais teksta redaktors pasaulē…)
 • Protams arī priecē gan MacBook Pro, gan Mac OS X vizuālais izskats – tas tomēr ir patīkami strādāt ar skaistām lietām.
 • Nebūs man jāatsakās arī no e-paraksta lietošanas, jo varu palaist Windows virtuālo mašīnu un tajā pilnvērtīgi darbināt gan e-Parakstītāju, gan MS Office aplikācijas ar e-parakstu. Varu, protams, pašā Mac OS X darbināt arī SignAnywhere Free, bet diemžēl dēļ e-me karšu draiveru trūkuma uz Mac OS X nevaru izveidot e-parakstu ar šo aplikāciju.
 • Esmu izmēģinājis arī Keynote un pirmās izveidotās prezentācijas man sanāk stipri smukākas nekā agrākās PowerPoint prezentācijas. Man radies iespaids, ka PowerPoint ar saviem standarta šabloniem un noklusētajiem uzstādījumiem mudina taisīt “bullet point” teksta blāķus, savukārt Keynote daudz vairāk mudina taisīt vizuālas prezentācijas ar mazāku teksta apjomu.
 • Mājas vajadzībām esmu beidzot apstrādājis pēdējā pusgada safilmētos mājas video materiālus un ar jauno iMovie salīdzinoši ātri no stundu gariem oriģināliem esmu samontējis skatāmas 5-10 minūšu filmiņas.
 • Nu un lai samontētās filmas un sabildētos foto un mūzikas ierakstus varētu vienkāršāk baudīt uz mājas video / audio aparatūras, esmu iegādājies jauno Apple TV kastīti, uz kuras 160GB diska automātiski sinhronizējas visa mana audio / video / foto kolekcija.

Tagad vēl jāsagaida, kad hakeri sāks izplatīt iPhone atbloķēšanas programmatūru un tad varēs noswitchot arī Nokia pret iPhone 🙂

4 Responses to Pirmais mēnesis ar Mac

 1. Andris saka:

  Vai Oracle XE darbojas uz Mac OS X?

 2. Diemžēl Oracle XE datubāze ir pieejama tikai uz Windows un Linux. Tā pagaidām ir problēma arī ar citiem Oracle produktiem (kas ir platformu specifiski), ka tie nav pieejami uz Intel Mac platformas.

  Bet ja ir vajadzība darbināt Oracle XE datubāzi uz Mac, tad risinājums ir palais Linuxu iekš Parallels vai VMWare Fusion virtuālās mašīnās un tad tur varēs uzinstalēt Oracle XE datubāzi.

 3. tử vi hàng ngày

  Pirmais mēnesis ar Mac | e-lietas

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: