RailsConf Europe pieraksti

Esmu atgriezies no RailsConf Europe, kur pavadīju trīs dienas kopā ar apmēram 750 Ruby on Rails entuziastiem (esmu iekļuvis vienā oficiālajā konferences bildē, kur stāvu reģistrācijas rindā). Salīdzinot ar citām konferencēm, kurās esmu piedalījies, šī atšķīrās ar to, ka nebija bla-bla prezentācijas, nebija agresīvs kādu produktu mārketings, bet bija augsti profesionālu programmētāju labākās prakses un pieredzes apmaiņa. Pāris novērojumi no konferences:

  • Kā jau bija zināms, Ruby programmētāji ir Mac fani. Statistika bija aptuveni tāda, ka 90% konferences dalībniekiem bija MacBooki, 5% bija Ubuntu, 5% bija Windows.
  • Demogrāfiskais sastāvs arī diemžēl nav būtiski mainījies un 95% bija vīrieši.
  • Tradicionālās viesnīcu konferenču vietas nav paredzētas šādam tehno-geeku baram – brīdī, kad visi atver savus notebookus un mēģina pieslēgties vietējam wifi tīklam, šis wifi tīkls aizrijas un nevar pacelt šādu apjomu.
  • Interesanti ir tas, ka lielās “Java kompānijas” Sun un IBM izrāda arvien lielāku atbalstu Ruby on Rails. It īpaši tas ir attiecībā par Sun, kas ir pārņēmis savā paspārnē JRuby projektu, ir izveidojis ļoti labu Ruby atbalstu NetBeans izstrādes rīkā. Arī vecais labais Borland (kura izstrādes rīku divīzija tagad saucas CodeGear) konferencē anonsēja savu jauno Ruby on Rails IDE – 3rd Rail.
  • Praktiski visās prezentācijās tika demonstrēts Ruby kods ar mērķi parādīt, kā kaut ko var izdarīt vienkāršāk un skaistāk. Un neviens neslēpj savu kodu kā kaut kādu īpašu intelektuālo īpašumu.
  • Šajās pāris dienās visi grib iegūt maksimālo informācijas daudzumu un tāpēc tiek izmantoti arī vakari pēc oficiālo prezentāciju beigām. Vietējā Berlīnes Ruby user grupa bija vienā krogā noorganizējusi tradicionālo RejectConf, kurā jebkurš varēja uzstāties ar piecu minūšu prezentāciju par jebkādu tēmu – un šīs mini prezentācijas tiešām bija tikpat interesantas, kā dienas laikā redzētās.
  • No tuvākajiem kaimiņiem satiku tikai divus latviešus un divus igauņus – tā ka pie mums vēl jāturpina darbs pie Rails popularizēšanas.

Daži video ar fragmentiem no keynotēm:

Nākamgad Eiropas konference atkal notiks Berlīnē, būs noteikti atkal uz to jābrauc. Un varbūt jāpacenšas un jāmēģina tikt tur arī ar kādu prezentāciju…

2 Responses to RailsConf Europe pieraksti

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: