Twitter – kādam nolūkam izmantot?

twitter.pngSākotnēji man twitter.com ideja likās muļķīga un ka tas nostrādās tikai uz Web 2.0 fanātiem, kas lieto visu, ko viņiem padod priekšā.

Bet tagad es esmu sapratis, ka nav tik ļoti svarīgs tehniskais risinājums un arī sākotnējais nolūks (ko burtiski var saprast kā to, ka visiem tagad varēs paziņot, ka ēdu brokastis vai arī atrodos tualetē), bet gan tas, kādiem nolūkiem to sāk izmantot dažādas lietotāju kopienas.

Twitter sāka mani atkal interesēt, kad redzēju, ka to izmanto daudzu konferenču dalībnieki, lai konferenču laikā operatīvi varētu paust savu viedokli par redzēto un dzirdēto. Tādēļ pirms došanās uz Euruko konferenci nolēmu pievienoties Twitteram un sāku sekot līdzi vairāku Rubyistu twittiem, kuri šķita man interesanti. Kas šķita interesanti, ka Twitterā var atrast lielāko daļu Ruby kopienas aktīvo dalībnieku un ka pamatā viņi Twitteru izmanto profesionālo jaunumu apmaiņai. Tā rezultātā tas arī mani stimulēja Twitteru izmantot savu Ruby aktivitāšu publicēšanai.

Tādēļ, pirms sākat izmantot Twitteru, izdomājiet, kādam nolūkam jūs to gribat darīt. Ja jūs tur katru dienu liksiet desmitiem ierakstu par tēmu “ko lai tagad tādu šeit ieraksta”, tad jūsu “signal vs noise” attiecība būs ļoti zema un nez vai ilgtermiņā daudzi gribēs sekot līdzi jūsu haotiskajam domu gājienam. Bet toties, ja kāda lietotāju grupa ar līdzīgām interesēm izmanto Twitteru šo līdzīgo interešu apspriešanai, tad tas tiešām var būt ļoti efektīvs jaunumu apmaiņas mehānisms.

Vai arī kādam ir cits viedoklis?

2 Responses to Twitter – kādam nolūkam izmantot?

  1. krizdabz saka:

    Esmu līdzīgās domās, tomēr dažas pirmās dienas es īsti nevarēju izdomāt kāds man labums no šī servisa un kā es to varētu izmantot. Tomēr tagad skaidrības jau ir vairāk. Es ar interesi sekoju vairākiem pasaules blogosfērā nozīmīgiem (key persons) cilvēkiem un Twitter dod iespēju uzzināt viņu domas praktiski zibenīgi. Piemēram, daudzi raksta par dažādās konferencēs notiekoši, par jauniem projektiem vai rakstiem. Es pats ik pa laikam Twitterī publicēju saites uz resursiem/rakstiem, kuros esmu guvis kādas jaunas zināšanas vai kuri var šķist interesanti arī citiem. Patiesībā Twitters man kalpo tiem nolūkiem, kam tas ir radīts – microblogging.

    Ja nu kādam interesē mana čivināšana, aicināti sekot man (follow): http://twitter.com/krizdabz

  2. Domus saka:

    Man vienmēr liekas- kas būs nākamais?

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: