Latvijas Pasta e-bardaks

e-bardaks.pngKādu laiku nebiju lietojis savu e-paraksta karti, kā rezultātā biju piemirsis tās PIN kodu (kurš, lai būtu īpaši drošs ir 6 ciparu garumā). Un diemžēl arī vairs neatcerējos, kur esmu noslēpis savu PIN un PUK kodu lapiņu.

Tādēļ devos uz Latvijas Pasta “Saktas” nodaļu, lai noskaidrotu, ko man tagad darīt. Tur man pastāstīja, ka vajadzēs iegādāties jaunu e-paraksta karti, bet juridiskajām personām viņi neko nevar izdarīt — vajag kontaktēties ar pārdošanas daļu.

Man iedeva pārdošanas daļas vizītkarti, uz kuras ir rakstīts, ka viņu e-pasta kontaktadrese ir bizness@e-me.lv. Šāda pati informācija ir redzama arī e-me kontaktu/ lapā. Tādēļ arī nosūtīju savu sāpi uz šo adresi ar jautājumu, ko man tālāk darīt.

Tad kad pēc dienas nebiju saņēmis nekādu atbildi, nosūtīju atgādinājuma e-pastu. Arī pēc tā divas dienas sekoja klusums un nekādu atbildi nesaņēmu. Tad man nācās atgriezties pie pagājušā gadsimta tehnoloģijām un zvanīt pa norādīto telefonu.

Pārdošanas daļas pārstāvis man pastāstīja, ka viņš nezinot, kas saņemot e-pastus uz bizness@e-me.lv un ka tā neesot viņu e-pasta adrese, jo šī e-pasta adrese esot IT daļai. Uz komentāru, ka uz viņu vizītkartes un arī webā ir rakstīts, ka tā ir Pārdošanas daļas e-pasta adrese, viņš atbildēja, ka diemžēl Latvijas Pastā ir birokrātija un web lapas veido mārketinga daļa un viņi tur neko nevarot mainīt.

Man būtu silts ieteikums Latvijas Pastam, ka piedāvājot tādas advancētas e-lietas kā e-paraksts, vispirms vajadzētu iemācīties apieties ar vienkāršākām e-lietām kā e-pasts. Un, lai panāktu lielāku e-paraksta lietotāju skaitu, efektīvāk būtu uzlabot e-paraksta klientu servisu, nevis draudēt, ka e-paraksta izmantošanu vajadzētu padarīt par obligātu.

6 Responses to Latvijas Pasta e-bardaks

 1. pyro saka:

  Priecājies ka PIN kodu negribēji atjaunot – to var izdarīt tikai vienā vietā visā latvijā. Pie tam, lai to izdarītu, obligāti līdzi vajag to lapiņu uz kuras bija orģināli PIN/PUK kodi sarakstīti un uz kuras ir rakstīts, ka vajag iznīcināt. Kolēģis šādi iekrita – labi ka lapiņu nebija iznīcinājis.

 2. Stāsta turpinājums – Pārdošanas daļa man teica, ka man ir jāzvana uz Klientu apkalpošanas centru un tur pastāstīs visu procedūru. Klientu apkalpošanas centrā teica, ka tas gan ir ļoti slikti, ka esmu aizmirsis PINu, un viņi var tikai nobloķēt sertifikātus un tālāk man jārunā ar Pārdošanas daļu.

  Ping-pong turpinās…

 3. jam saka:

  Nu kas tas par sviestu!!!!!!! Man arī pin kods ir pazudis ar visu lapu, ko tagad darīt? Vieglāk nošauties imho.

 4. Arnolds saka:

  Es ļoti gribētu notestēt to e-parakstu, bet doma, ka būs jādarbina win katru reizi, kad vajadzēs kautko parakstīt, vienkārši uzdzen depresiju.

 5. lap108 saka:

  E-paraksta “prieki” turpinās.
  Vieglāk ir viņu neizmantot. 🙂

 6. Notars saka:

  Datorprogramma droša e-paraksta lietošanai ikdienā
  1. no jebkuras programmas (Word, Excel, jūsu grāmatvedības vai lietvedības datorprogrammas) spiežam vienu pogu un dokuments tiek “izdrukāts”, t.i. nosūtīts e-Notāram – elektroniskā paraksta pievienošanai, papildus e-notārs reģistrē dokumentu izejošo dokumentu reģistrā (e-Notāram ir savs lietvedības reģistrs);
  2. spiežam vienu pogu un e-notārs elektroniski paraksta attiecīgo dokumentu uz viedkartes (drošs e-paraksts);
  3. spiežam vienu pogu un e-notārs nosūta pa elektronisko pastu saņēmējam elektroniski parakstītu juridiski derīgu e-dokumentu.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: