Izmēģinu Nokia Podcasting

Braucot katru dienu automašīnā biju jau noklausījies lielāko daļu savu audiogrāmatu, tāpēc sāku domāt par citiem audio materiāliem, ko varētu klausīties brauciena laikā uz sava Nokia N80.

Nu un tad sāku domāt, ka varētu sākt klausīties podkāstus un pameklēju, vai Nokia kaut ko piedāvā šajā sakarā. Un kā par laimi tieši nesen Nokia ir izlaidusi savas Nokia Podcasting aplikācijas pirmo ne-betas relīzi. Pēc pirmajām lietošanas dienām esmu ar to ļoti apmierināts, jo varu ļoti vienkārši dabūt jaunākos podkāstus uz N80 bez datora palīdzības:

 • Varu iešedulēt, lai pa nakti uz N80 caur wi-fi automātiski tiek atjauninātas visu podkāstu RSS barotnes.
 • No rīta ēdot brokastis varu apskatīties, vai ir parādījusies kāda podkāsta jauna epizode un ja kas interesē, tad caur wi-fi lejupielādēt telefonā.
 • Braucot uz darbu mašīnā varu noklausīties interesējošās epizodes (un vairs tik ļoti nestresot par korķiem no Spices līdz Vanšu tiltam 🙂 )

Vienreiz, braucot mašīnā, mēģināju arī downloadot audio failus caur UMTS. Bet dēļ tā, ka telefons ik pa laikam pārslēdzās no vienas bāzes stacijas uz citu un dažreiz pazaudēja 3G tīklu un pārslēdzās uz GSM, tas sevišķi ātri nenotika. Un, protams, kamēr LMT vēl nepiedāvā flat fee mēneša maksu par datu pārraidi, ir arī bīstami pārāk aizrauties ar podkāstu lejupielādi caur UMTS. Tā ka rekomendētu Nokia Podcasting izmantot komplektā tikai ar wi-fi tīklu.

Kā pirmos paklausījos Voice of S60 un Oracle podkāstus. S60 podkāstā bija diezgan interesantas sarunas gan ar Nokia produktu vadītājiem, gan industrijas ekspertiem. Savukārt Oracle epizodes publicē ļoti neregulāri un mazliet izklausījās pēc Oracle preses relīžu atreferēšanas.

Tagad meklēju citus podkāstus, kas atbilstu manai gaumei. Ja kādam lasītājam ir kāda laba rekomendācija, tad lūdzu iepostēt komentārā 🙂

5 Responses to Izmēģinu Nokia Podcasting

 1. Arturs saka:

  Es arii so jau sen izmeeginaaju, diezgan kruta, plus nokacaaju [pats savus ieraxtus un paklausiijos arii kaarteejo reizi vecos laikus…

 2. Es arī mēģināju pievienot Tavus agrāk veidotos Diggcastus pie Nokia Podcasting, bet neizdevās dēļ tā, ka http://www.digg.lv/diggcast/feed/ izdod kļūdas paziņojumu par XML Parsing error 🙂

 3. No visiem izmēģinātajiem tehnoloģiju podcastiem patlaban vislabāk patīk Leo Laporte veidotie podcasti – it īpaši patīk FLOSS Weekly, kur ir intervijas ar dažādiem opensource projektu radītājiem.

 4. Kādas audio grāmatas klausies?

 5. Pēdējā laikā audio grāmatas vairs tik bieži nesanāk klausīties, regulārāk klausos dažādus podkāstus par tehnoloģijām.

  Blakus papildināju saišu sarakstu “Citur par e-lietām”, iekļaujot tur saites uz podkāstiem, ko klausos visbiežāk – dažādi Leo Laporte veidotie podkāsti, Agile Toolkit, Phil Windley, Ruby on Rails podcast, Voice of S60.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: