ruby.lv

Kā jau rakstīju iepriekš, pēdējā laikā man ir ļoti iepatikusies Ruby programmēšanas valoda un Ruby on Rails web aplikāciju izstrādes freimworks. Šo savu interesi es neturu pie sevis, es to stāstu un rādu arī citiem. Tā kā Ruby interesentu kopienas citur pasaulē izceļas ar savstarpējo izpalīdzēšanu un dalīšanos ar zināšanām, tad man likās, ka vajadzētu arī kādu vietu Latvijas Ruby interesentiem, kur dalīties ar pieredzi un kur savstarpēji sniegt palīdzību un padomus.

Tādēļ esmu izveidojis ruby.lv – Ruby kopienas diskusiju forumu vietu. Esmu tur ielicis pirmās savas rekomendācijas un pieredzi un aicinu visus citus Ruby interesentus (gan esošos, gan topošos) izmantot šos diskusiju forumus gan lai uzdotu jautājumus, uz kuriem nevarat “sagooglot” atbildes citur, kā arī lai dalītos ar savu pieredzi un rekomendācijām. Sākotnēji apsolos sniegt atbildes uz visiem jautājumiem, uz kuriem zināšu atbildes 🙂

Pie reizes varu dalīties ar savām pārdomām, kāpēc man patīk Ruby un ar to veidotais Rails:

 • Ikdienā es jau labu laiku vairs nenodarbojos ar programmēšanu, bet mani joprojām interesē jaunās programmatūras tehnoloģijas un vienmēr gribu jaunās lietas pamēģināt arī pats. Tā kā laika tam nav daudz, tad mani ir interesējuši tās tehnoloģijas, ar kurām rezultātu var sasniegt ļoti ātri. Programmatūras ziņā mani tādēļ ir interesējušas gatavās ERP sistēmas, ar kuru palīdzību rezultātu parasti var sasniegt ātrāk nekā kaut ko programmējot no nulles.
  Izmēģinot Ruby un uz tā veidoto Rails, man iepatikās šī iespēja sasniegt strādājošu rezultātu stipri ātrākā laikā ar stipri mazāku koda rindiņu skaitu. Un salīdzinot ar gatavu sistēmu ieviešanu, uz Ruby veidotās sistēmas piedāvā stipri plašākas iespējas pielāgot risinājumu konkrētām specifiskām vajadzībām, pateicoties Ruby programmēšanas valodas dinamiskajām iespējām. Un salīdzinot, piemēram, ar gatavām ERP sistēmām, risinājums ir vienkāršāks un bez liekās nevajadzīgās bagāžas, kas bieži ir problēma lielajās sarežģītajās ERP sistēmās.
 • Ruby on Rails freimworks seko “convention over configuration” principiem, kas nozīmē, ka visās aplikācijās tiek izmantoti vieni un tie paši aplikācijas veidošanas standarti. Tā rezultātā ir stipri vieglāk saprast kādas gatavas RoR aplikācijas funkcionalitāti un ir viegli vajadzības gadījumā to paplašināt ar kādu papildus funkcionalitāti.
  Agrāk, mēģinot iepazīties ar citu sistēmu funkcionalitāti, esmu juties kā tas vīrs pa kreisi šajā video klipā 🙂
 • Tā kā dotajā brīdī Ruby vēl atrodas “early adopters” stadijā (bet drīz droši vien vairs tā nebūs), tad parasti Ruby kodu ir rakstījuši labi programmētāji. Tā rezultātā skatoties uz citu rakstīto Ruby kodu bieži var iemācīties kaut ko jaunu. Tam palīdz arī tas, ka Ruby kopienā ir nerakstīts likums, ka Ruby kodam ir jābūt estētiski skaistam, kas motivē refaktorēt slikti uzrakstītu kodu un censties to padarīt vienkāršāku un tā rezultātā arī skaistāku.

Nu un kas jums patīk iekš Ruby? 🙂

7 Responses to ruby.lv

 1. radix saka:

  OpenID? cewl!

 2. ZXpower saka:

  Nu apsveicams projekts! Pašam bija doma arī ko tādu cept augšā, bet tā kā aizņemtība dara savu, atstāju šo ideju nemaz neiesāktu, lai “nesapurgātu”.

 3. jam saka:

  PHP es mācījos skatoties uz gatavu, vienkāršu kodu. Ruby vajadzētu tā pat mēģināt, tik nezinu vai atliks laiks.

 4. Mārtiņš saka:

  Par rūbiju un RoR ir daudz labu grāmatu, kuras lasot var iegūt ne tikai pamatzināšanas, bet arī strauju learning-curve un saprast arī sarežģītākas lietas un sistēmas uzbūvi kopumā.

 5. […] ir, ka nelasa RSS barotnes – palaidu garām jaunu projektu. Pie Atoma tagad hostēsies jaunais Raimonda Simanovska projekts Ruby.lv. PHP kopienai ir sava lapa php.lv, tad tagad arī Ruby on Rails komūnai būs, kur […]

 6. es zinu, es uztaisīšu python.lv un konkurēšu ar tevi. joks, es neesmu tik liels Python fans, bet tā valoda tomēr ir daudz ātrāka par Ruby, un RoR vietā tai ir, teiksim, Django freimvorks.

 7. radix saka:

  Raimond, mēģināju pieslēgties ar OpendID (http://nad2000.myopenid.com). Nesanāk 😦

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: